Financiële problemen, het kan iedereen overkomen. Heeft u moeite om alle rekeningen te betalen? Of moet u rondkomen met minder inkomen door ziekte, ontslag of bijvoorbeeld een scheiding? Misschien heeft u niet voldoende zicht op uw inkomsten en uitgaven. Weet dat u niet de enige bent! De gemeente Lochem is nu aangesloten bij Geldfit. Geldfit geeft u eenvoudige tips en persoonlijk advies over uw financiële situatie. Dit is gratis. Ga naar de website www.geldfit.nl of bel met telefoonnummer 0800 8115.

Voor veel mensen is het niet duidelijk waar ze terecht kunnen voor hulp bij geldzaken. U kunt als inwoner van onze gemeente via de website www.geldfit.nl praktische artikelen lezen of korte tests doen. Hiermee krijgt u meer inzicht in uw financiële situatie. Dit varieert van tips tot de weg naar organisaties die u verder kunnen helpen, zoals het Budgetadviescentrum, Lochem Energie of Stadsbank Oost Nederland. Wilt u liever iemand persoonlijk spreken? Dan kunt u gratis en anoniem bellen naar 0800-8115. Via Geldfit ontdekt u direct welke stappen u kunt zetten om grip op uw financiële situatie te krijgen.

Voorkom schulden

Wethouder Wendy Goodin: “Iedereen kan te maken krijgen met financiële problemen. Ontslag, relatieproblemen en ziekte zijn bijvoorbeeld situaties waarin iemand zorgen over geld kan krijgen. Ook de inflatie en de hoge energieprijzen raken veel mensen. Deze zorgen kunnen snel leiden tot schulden. Dit willen we met Geldfit voorkomen.”

Hulp voor ondernemers

Ook ondernemers in onze gemeente kunnen vanaf nu terecht bij Geldfit. Via geldfit.nl/zakelijk krijgen zij inzicht in de stappen die ze kunnen zetten om hun bedrijf financieel gezond te houden of te krijgen. Via Geldfit kunnen ondernemers tips en een persoonlijk advies krijgen, zoals bijvoorbeeld een verwijzing naar het ROZ, een organisatie die ondernemers verder kan helpen met hun specifieke situatie.